Ліщина великий вибір

Саджанці фундука: популярні бестселери і новинки

Фундук, ліщина або ліщина відомі в нашій країні вже давно. Але якщо раніше це було переважно лісове рослина, то сьогодні його культивацією займаються цілі господарства і садівники аматори. Все, що потрібно зробити, – купити саджанці фундука в Україні, висадити з дотриманням технологій, здійснювати невибагливий догляд і чекати свіжого врожаю.

Щеплені саджанці фундука мають наступні переваги:

​​● добре плодоносять;

● чудово приживаються;

● адаптовані до наших кліматичних умов;

● дають горіхи високої якості. Стиглі горішки використовують як окреме ласощі або додають в різні страви і випічку. Це не тільки смачний, але і корисний продукт з високим поживними властивостями і цілим наборів необхідних організму вітамінів і мікроелементів. На саджанці фундука ціна залежить від вибраного сорту. У нашому асортименті ви знайдете як популярні сорти цієї культури, перевірені десятиліттями, так і останні новинки. Зокрема, високим попитом користуються саджанці фундука Трапезунд, Халле, Барселонський, Каталонський. Ми вирощуємо матеріал в власних горіхових розплідниках під суворим наглядом фахівців, тому на 100% гарантуємо якість і справжність кожного паростка. Саджанці коштують недорого, вони невибагливі в догляді і до якості грунтів. Їх можна висаджувати навесні і восени, а перший урожай ви зберете вже в наступному році.

Європейські високоврожайні сорти

адигейськийАдигейський

Довгасто-круглі плоди вагою близько 2,1 грама, універсальні у використанні. Доспевшіе мають гарний світло-коричневий колір з легким глянцем. Зав’язуються суцвіттями по 4-8 штук. Шкаралупа горіха тонка, а їстівна частина становить 49%. Урожай дозріває до кінця серпня, що вважається середнім показником для виду. Орієнтовна продуктивність – 2,2 тонни з гектара. Кущ середньої висоти і щільності. Рослина чудово підходить для нашого клімату, йому не страшні посухи і сильні падіння температур взимку. Саджанці та дорослі кущі не схильні до захворювань і атакам шкідників.

748536_cherkesskiy-47533562черкеський 1-2

Горішки широкі, овальної форми і злегка плескаті. Вага 1,8 грам. Шкарлупки стиглого горіха тонка, коричневого кольору, з вираженими смужками. Їстівне ядро ​​становить 46%, універсальне в застосуванні, показник жирності досягає 70%. Сорт відноситься до ранніх. Продуктивність дорослої рослини становить 2,3 тонни з гектара. Високий кущ з масивної кроною має середню стійкість до посух і лютих морозів.

 

каталонський фундукСаджанці Фундука Каталонський

Фундук високого товарного якості, з великими круглими плодами, які формуються в суцвіттях по 4-5 шт. У міру дозрівання листова чашечка розкривається, і велика частина горіха виявляється відкритою, а при повному дозріванні горішок сам з неї випадає. Шкаралупа має середню товщину, але легко кришиться під тиском. Поверхня рівномірного бронзового відтінку. Ядро щільно заповнює порожнину, має відмінні смакові якості. Цвітіння і дозрівання відбувається в середні терміни, збирати Каталонський фундук можна в другій половині вересня. Кущ росте дуже швидко, але зростає невеликим. Цей сорт вже давно і успішно культивують у сусідній Польщі. Його цінують за смачні великі плоди і високу продуктивність.

барселонськийСаджанці Фундука Барселонський

Горіхи великі з багатим складом поживних речовин (білки, жири, вуглеводи і цілий набір вітамінів). Шкаралупа середньої щільності і товщини, ядро ​​волокнисте, але має приємний м’який смак. Сорт вважається високоврожайних, досить рано приносить перші плоди і цінується на ринку. Горіхи можна збирати з першої половини вересня. Цей живильний сорт виведений європейськими селекціонерами. У наших умовах він росте у вигляді дерева висотою до 5 метрів з масивної, розлогою кроною. Цвіте в середні строки, має хороші показники стійкості до низьких зимових температур

Сорт товарний, високоврожайний і дуже продуктивний, рано починає плодоносити.

halleСаджанці фундука Халле

Великі горіхи каплевидної форми, яка звужується до верхівки. Середні габаритні розміри ВхШхГ – 28х25х23 мм. Шкаралупа щільна і груба, має жовто-коричневе забарвлення з вираженими смугами і ефектом бархатистости. Ядра великі, яйцеподібної форми, мають приємний солодкий смак. Сорт плодоносить рясно і регулярно. Але відноситься до пізніх. Важливо не зібрати урожай передчасно, так як недозрілі плоди погано зберігаються, втрачають масу і можуть мати неприємний присмак. Кращий час прибирання фундука Халле: остання декада вересня – перша жовтня. Ця порода отримана в Німеччині ще в 1788 році і на сьогоднішній день вважається лідером за кількістю промислових насаджень фундука в Європі. Рослина являє собою сильнорослий кущ висотою до 5,5 метрів, який добре росте на родючих ґрунтах. Ліщина не любить близького залягання грунтових вод, легко переносить зимові морози. Оптимальні запилювачі породи: Косфорд, Барселонський.

trapezundСаджанці Фундука Трапезунд

Ще один бестселер світового ринку, який має великі круглі плоди вагою 2,5-3 грами. Шкаралупа коричнева з легким глянцем. Фундук Трапезунд плодоносить соплодіямі з 2-6 горішків. Ядра дозрівають вже в другій половині серпня. Вміст жиру досягає 72%. Орієнтовна продуктивність 3 тонни з 1 га, що є дуже високим показником для виду. Кущі сильнорослі, в наших кліматичних умовах досягають 5 метрів у висоту і 4,5 метра в діаметрі. Рослина легко переносить падіння негативних температур взимку до – 32 ° C. Період цвітіння: третя декада березня – перша декада квітня.

 

shedevrСаджанці Фундука Шедевр

Великі плоди круглої форми досягають ваги в 3 грами, причому вихід ядра близько 80%. Терміни дозрівання середні. Вміст жиру близько 71%. Горіх характеризується вишуканим десертним смаком, має універсальне призначення. Шкаралупа середньої товщини, темно-коричнева, з легким глянцем. Рослина росте у вигляді куща середньої сили росту. Максимальна висота 3-3,5 метра, крона з густою гіллястістю, розлога. Кущі добре переносять суворі зими. Корисна порада: фундук – дводомна рослина, тому потребує запиленні різними способами (вітром, комахами). Щоб збирати максимальний урожай, бажано посадити недалеко різні сорти (3-5 видів), які будуть запилювати один одного. Низьке плодоношення культурних порід може бути викликано обмороженням, тому корисно висадити поруч з щепленими саджанцями дику ліщину, яка має максимальну морозостійкість.

funduk_prezydentСаджанці Фундука Пирожок

Великі горіхи дозрівають соплодіямі по 3-5 штук. Вага плоду близько 2,6-3,2 грам. Форма округла, плеската з боків. Ядро складає 47% плода, містить 66% жиру і 15% білка. Плоди мають високу товарну якість, цінуються за смакові властивості. Сорт характеризується високою і стабільною врожайністю при дотриманні умов догляду. Терміни збору врожаю – середні. Кущі ростуть висотою 3,5 м, крона має середню щільність і кулясте обрис. У рослини висока стійкість до морозів і посух.

 

футкурамі

Саджанці Фундука Футкурамі

Округло-каплевидні плоди вагою 2,8 грама, мають гарний теплий відтінок шкаралупи і вихід ядра до 50%. Призначення універсальне. В горісі міститься 65-68% жиру. За оцінками дегустаторів, отримує 4,5 з 5 балів. Орієнтовна продуктивність – 1,8 тонни з 1 га. Плоди дозрівають рано. Сорт виведений грузинськими селекціонерами і був прийнятий на державне сортовипробування ще в 1954 році. Зростає кущем середніх розмірів з об’ємною кроною. Легко переносить тривалі посушливі періоди, не схильний до захворювань і атакам шкідників. Серед недоліків – схильність утворювати рясну поросль коренів і самобесплодни – необхідний запильник. Оптимальний запильник представленого сорти: Немса.

lozovskoiСаджанці Фундука Лозовський

Великі горіхи сферичної форми довжиною близько 2 см і вагою 2,1-2,5 грама. Шкаралупа стиглого плода золотисто-жовта, з вираженими поздовжніми смужками. Листова чашечка часто трохи довший за горіха і повністю його закриває, але зустрічається і коротше, рівна йому; нижній край зубчастий, з одного боку може бути розсічення до самої основи. Вихід ядра складає 50% маси. Терміни дозрівання середні. Сорт вирощується з 1989 року, районований в кліматичних зонах Лісостепу і Степу.

ВеббаСаджанці Фундука Вебба

Однорідні великі горіхи витягнутої форми зав’язуються гронами. Це справжній гігант виду – вага 1 фундука 4,2-4,5 грама. Ядро щільно заповнює внутрішню порожнину і має відмінні смакові якості. Шкаралупа середньої міцності, світлого кольору з бронзовим відтінком. Урожай можна збирати з другої декади вересня. Фундук Вебба – це цінний промисловий сорт, який виведений англійськими селекціонерами. Серед його переваг не тільки великий горіх, але і висока врожайність, стійкість до морозів і захворювань. Росте у вигляді куща заввишки 4,5 метрів. Терміни цвітіння середні.

sazhentsy_funduka_pyrozhokСаджанці Фундука Президент

Великі плоди подовженої форми важать 2,8-3,2 грама. Шкаралупа гладка, коричнева. Ядро має хороші смакові характеристики, досить щільне, отримало оцінку дегустаторів 4,6 бала. Урожайність становить 2,5-2,7 тонни з 1 га. Терміни дозрівання середні. Рослина в вигляді куща досягає максимальної висоти 4 метри, гіллястість крони середня. Сорт демонструє хороші показники морозостійкості і відсутність проблем під час посушливих періодів.

 

Саджанці декоративного  фундука

варшавскійкраснийВаршавський червоний

Форма плодів витягнута, шкаралупа має темно-коричневий колір, ядро ​​повністю заповнює порожнину і характерно вираженим солодким присмаком. Горіхи дозрівають і готові для збору в другій половині вересня. Ключова особливість цього європейського сорту – змінює колір листя. Навесні і восени листя насиченого червоного кольору, а влітку – зелені. Сорт не схильний до захворювань. Оптимальний запильник: Галле.

 

funduk_syrenaСаджанці Фундука Сирена

Горіхи мають довгасту форму і тонку шкаралупу бурого кольору з вираженими смугами. Ядро велике яйцеподібний. Плодоносити починає дуже рано і регулярно радує рясними врожаями. Це краснолістний фундук, який росте кущем середнього розміру. Навесні розпускаються бордові листя, які поступово зеленіють до кінця літа. Сорт не схильний до захворювань, легко переносить зимові морози.

 

Facebook YouTube Google Plus vkontakte